Hakkımızda

1957 yılından beri, taş ve toprakla ilgili sanayi sektöründe uğraş veren ORHON ailesi, Hüsnü ORHON başkanlığında 1974 senesinde İstanbul’da Kireç ve Mıcır üretim tesisleri ile ORKİSAN’ ın temellerini atmıştır, 1998 yılında Çorum Organize Sanayi Bölgesinde 21.500 m2lik alan üzerinde, 2000 m2si kapalı olmak üzere Mermer İşleme Tesisi kuruluşunu tamamlayarak üretime başlamış ve sektördeki yerini almıştır.

Ülkemizdeki mermer sektörünün gelişimine paralel olarak, Amasya bölgesindeki bej mermer ocaklarından çıkan kaliteli mermerlerini işleyerek sektörde hızla büyüyen ORKİSAN ilk atağını, Kıbrıs ile başlatmış ve yurtiçinde İstanbul başta olmak üzere mermer sektöründeki müşterilerine hizmet vererek çalışmalarını sürdürmektedir.

3. kuşak yöneticilerin iş başında olduğu işletmemiz istikrarlı büyümesini yenilikleri takip ederek güçlü makine parkı, konusunda uzman yöneticileri ve kalifiye ekibiyle sürdürmektedir.

İşletmemiz aylık 15.000 m² işlenmiş mermer üretim kapasitesini 35.000 m² ye çıkarmak için çalışmalarına devam etmektedir.
Amerika, Kanada, Almanya, Hollanda, Dubai, Katar, Kuveyt ülkelerine ihracat bağlantılarına başlayarak ihracat ayağını güçlendirmiştir.
Bu vesileyle Şirketlerimizin Kurucuları merhum Hüsnü Orhon ve Kenan Orhon’u rahmet, minnet ve şükranla anarken birlikte çalıştığımız ve çalışacağımız kişi ve kurumlara saygılarımızı sunarız.

Yönetim Kurulu Başkanı
Kerem Hüsnü ORHON

Biz Kimiz ?

Ulusal bir marka olma yolunda ve ihracattaki hedefleri ile kaliteyi vazgeçilmesi mümkün olmayan bir olgu olarak kabul etmiş ve üretimin her aşamasında kaliteden taviz vermeden, müşteri memnuniyetine odaklı, ürettiği her ürünün arkasında durabilen, iç ve dış pazarlarda müşterilerine sunduğu ürünlerle kendini ispat ederek üretimini sürdürmektedir.
Kaliteli üretim felsefesini kurumsal bir hayat tarzı olarak benimsemiş ‘ORKİSAN’ nitelikli personel gücü, kaliteli makine parkı ve ürünleri ile müşterilerinin her türlü istek ve taleplerini en üst düzeyde karşılamaya herzaman hazır olacaktır.

Kalite Politikamız

Doğaltaş Üretim Uygulama Proje Yönetimi hizmetleri sunan firmamız,
• Müşteri ihtiyaçlarını zamanında ve istenilen şekilde karşılamak.
• Müşteriyi ürünümüz kullanımı ile ilgili detaylı şekilde bilgilendirmek,
• Kuruluşumuz faaliyetlerinin kalitesinin sürekli artırılması amacı ile eğitim sürecinin devamlılığını sağlamak.
• Yasal gereklilikleri her zaman karşılayacak şekilde süreçlerimizi düzenlemek ve geliştirmek,
• Sürekli iyileştirme faaliyetlerimizle, tüm süreçlerimizi mükemmelleştirmek için çalışmak.
• Teknolojik gelişmeleri izlemek ve uygun yatırımların yapılması için araştırmalar yapmak.
• Sürekli eğitim faaliyetleri ile personelimizin kalifikasyon seviyesini artırmayı hedeflemektedir.